V Austrálií ohlásený nový ultra závod

Autor: MarekN <novotny(at)ultrabeh.sk>, Téma: Viacdenné behy, Vydáno dne: 08. 02. 2007

    Austrálski ultrabežci v spolupráci s mediálnym tímom vedeným Brettom Hoganom ohlasujú veľkú ultrabežeckú udalosť. Závod Melbourn – Sydney – Brisbane .    Na rozdiel od slávnych závodov v 80 tých rokov Sydney-Melbourne toto bude skôr etapový závod ako súvislý beh. Bežci budú bežať denne predpísanú vzdialenosť, odpočívať cez noc a pokračovať v predpísaných vzdialenostiach na ďalší deň. Výsledný čas bude nakoniec súhrnom za jednotlivé úseky, očakáva sa že to bude cca 44 dní (2860 km celkovo). Dôvody prečo sa bude bežať takto sú viaceré, niektoré sú komerčné a iné bezpečnostné, je lepšie bežať za slnečného svetla. Očakáva sa, že hlavné mediálne posolstvo, ktoré sa bude tlmočiť je, že behanie podporuje zdravý životný štýl a bude zamerané hlavne na školy. Predbežne sa očakáva, že závod sa uskutoční v treťom štvrťroku 2009.
    Predpokladá sa, že závodu sa zúčastní okolo 15 bežcov, pričom polovica z nich by mali byť Austrálčania a zvyšok zo zámoria. Ako podmienka účasti je preukázanie sa,  že sa bežec už zúčastnil nejakých viacdňových závodov ako je napr. Cliff Yong Colac – 6 dňový závod.
    Očakáva sa účasť viacerých veľkých sponzorov, ktorý to využijú ako veľkú marketingovú príležitosť. Organizátori plánujú, že v televízii  budú každý deň bežať priame prenosy z trate, prípadne zostrihy na spôsob Tour de France, či Rally Paríž – Dakar. Sponzorská pomoc, bude využitá hlavne na zabezpečenie ubytovania a podporu bežcom a tiež na peňažné prémie.
    Na webe sa budú samozrejme na dennej báze aktualizovať priebežné výsledky a najzaujímavejšie aktuálne zábery bežcov a miest, kade prechádzajú, takýmto spôsobom sa budú môcť turisticky spropagovať hlavné body trasy.
    Ak sa podarí závod uskutočniť v plánovanom rozsahu, bude sa jednať o jeden z najdlhších a najťažších závodov svojho typu na svete.
    Veríme že im to vyjde a prinesieme Vám neskôr podrobnosti zo samotného priebehu závodu.