Jozef Rajchl prišiel pre malú chybu o Guinessov rekord

Autor: Prānjal <pranjal(at)ultrabeh.sk>, Téma: Viacdenné behy, Vydáno dne: 18. 01. 2008

Jozef Rajchl    7km delilo Jozefa Rajchla od prekonania stávajúceho Guinessovho rekordu v 7 dňovom behu na bežiacom páse. Postarala sa o to malá chyba, hneď na začiatku prvého dňa. Po šiestich hodinách nešťastné stlačenie nesprávneho tlačítka pripravili Jozefa o ťažko nadobudnutých 38km.

    Počas nasledujúcich 7 dní intenzívne pracoval na zmazaní tejto straty. Vstával ráno medzi štvrtou až piatou a spať sa ukladal okolo polnoci. Ako posteľ mu slúžil priamo pás, na ktorom celý deň bežal alebo blízka lavička. Prvé tri dni si telo a myseľ privykali na neuveriteľnú monotónnosť behu na páse. Po troch dňoch začal intenzívne pridávať. Nakoniec sa počítadlo na jeho páse zastavilo na hodnote 725km, čo je 7km za stávajúcim rekordom. Keby nebolo tej nešťastnej príhody zo začiatku, bol by tento s veľkou rezervou prekonal.

Jozef Rajchl a Charity run 2008

    Celé podujatia sa tešilo veľkému záujmu verejnosti. Druhý pás, určený pre ostatných záujemcov, bol skoro neustále vyťažený. Nakoniec bolo na ňom nabehaných 842km. Hlavný sponzor tohto projektu, firma Home Reality, prisľúbila prispieť za každý zabehnutý kilometer na Detský hospic Plamienok sumou 30Sk. Takže nakoniec bude tomuto zariadeniu predaná suma 47010Sk.
    Už zanedlho Jozef začína ďalší svoj veľký projekt a to je beh Bratislava-Atény-Peking. Na viac ako 11000km dlhú púť sa vydá v marci a do Olympijského Pekingu by mal doraziť začiatkom augusta. Viac o tomto projekte sa dozviete na jeho stránke Xtremerun.com.